Sigarayı Bıraktıktan Sonra Kilo Alınır mı ?

Sigara ve Kilo İlişkisi

Sigarayı bırakıp sigara dumanından uzaklaştıkça yiyecek ve içeceklerin tat, kokusu daha iyi hissedilir. Sigaradan alınan zevk artık yiyeceklerden alınır. bu sebeple sigarayı bıraktıktan sonra iştah artışı yaşanabilir.

Tiryaki için yemek bitişi sigara isteği ile ölçülebilir. Sigarayı bırakan için böyle bir zaman dilimi olmayacağı için eskiye oranla daha fazla yemek tüketebilir. Diğer taraftan sigarayı bırakmak bazen sağlıksız beslenmeyi doğurabilir.

Sonuç olarak sigara bıraktıktan sonra kişi yeme alışkanlıklarını değiştirmemesi lazımdır. Bunu küçük egzersizlerle destekleyebilir.

Ayrıca nikotin gibi toksik maddelerin vücuttan atılabilmesi için mineral ve vitamin desteğine de ihtiyaç olabilir.

İstanbul Biyofrekans'da sadece tek seans yapılan sigara bırakma terapimizde, size hem nikotini etkisiz hale getirecek frekans uygulaması yapılacak hem de sigarayı bıraktıktan sonraki süreçte kilo alma etkisini en hafif şekilde atlatabilmeniz için bazı ipuçları verilecektir.


 

Merkezimizde yapılmakta sigara bırakma terapileri ile ilgili sorularınız için ve randevu almak için bize 0532 629 62 00 veya 0212 403 15 20 numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

(Cep telefonu kullanıcısı iseniz numaraya tıklayarak arama yapabilirsiniz).


By | 2018-05-29T14:20:25+00:00 Mayıs 6th, 2016|Sigara Bırakma, Zayıflama| için yorumlar kapalı

About the Author:

İstanbul Biyofrekans, Sigara Bırakma ve Sağlıklı Yaşam konularında her zaman yanınızda.