İstanbul Biorezonans'a Hoşgeldiniz!

Bize Ulaşın: 0532 629 62 00

Obezite ve Kilo Verme

• Kilo almaya sebep olan faktörler, geniş kapsamlı bir kan testi (biorezonans testi) ile saptanır.

• Test sonuçlarına göre kişiye özel program oluşturulur.

Biorezonans terapileriyle, metabolizmanın sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanır ve kilo almaya sebep olan mantar, virüs gibi organizmalara karşı vücuda destek verilir.

• Bu sayede verilen kiloların kalıcı olması amaçlanır.

Kilo problemleri ile ilgili kan testi ve kilo terapileri ile ilgili sorularınız ve randevu almak için bizi hemen arayın.

0532 629 62 00

0212 403 15 20

 

Biorezonans İle Kilo Verme Nasıl Olur?

Vücutta stres yaratan ve kilo alınmasına sebep veren pek çok etken olabilir. Kilo almanın fiziksel sebeplerini anlayabilmek için merkezimizde önce geniş kapsamlı bir kan testi yapılır, daha sonra bu konular terapilerle desteklenerek doğal bir şekilde kilo verilmesi amaçlanır.  

Kilo alınmasının, ya da tüm çabalara rağmen kilo verilememesinin en önemli nedenlerini aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz; bu unsurlar biorezonans kan testi ve terapileriyle (diğer adıyla biyofrekans) etkili bir şekilde çözümlenebilmektedir.

Gıda intoleransı ve Gıda intolerans testi

Bir çeşit gıda alerjisi de diyebileceğimiz gıda intoleransı,herkeste farklı besinlere karşı görülebilir. En sık rastlanan gıda intoleransı arasında buğday, inek sütü, yumurta, balık ve mayalı besinleri sayabiliriz. Gıda intoleransı kavramını kısaca “sürekli tükettiğimiz gıdalara karşı vücudun tepki göstermesi” olarak açıklayabiliriz. Kişi kendi vücudunun hangi gıdaları “yabancı” kabul edip tepki verdiğini bilmeden bunları tüketmeyi sürdürdüğü takdirde, vücut bunları yakmayıp depolamakta ve sonuçta kilo artışı meydana gelmektedir. Bununla birlikte ödem, kabızlık, gaz sancısı, yemeklerden sonra uyku hali, sürekli yorgunluk, ishal gibi belirtileri de olabilmektedir. Bu gibi şikayetleri olanlara, merkezimizde gıda intolerans testi yaptırmalarını öneririz.

Candida Albicans Mantarı 

Normal koşullarda bağırsaklarda vitamin üreten bakterilerle dengede bulunan bir mantar çeşidi olan Candida Albicans mantarı, bağırsak duvarına yapışarak orada yaşar. Aşırı çoğalması ve vücuda dağılması durumunda akut ve kronik pek çok rahatsızlığa sebep olabilmektedir. Candida Albicans mantarının çoğalmasını tetikleyen unsurların başında aşırı antibiyotik kullanımı gelmektedir. Ayrıca rafine un, buğday ve şekerin fazla tüketimi de bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açmakta ve bu mantar türünü besleyerek hızla çoğalmasına yol açmaktadır. Candida Albicans mantarının belirtileri arasında ise kilo alma, şekerli gıdalara düşkünlük, ağızda beyaz pamukçuk, aft, şişkinlik, bağırsak krampları, egzama, cilt rahatsızlıkları, anüste kaşıntı, vajinal mantar, sık mesane iltihapları, adet sendromları, halsizlik ve kronik yorgunluk, enerji kaybı, düşük libido, depresyon, konsantre olamama ve alerjik reaksiyonları sayabiliriz. Candida mantarı, biorezonans kan testi ile tespit edilebilmekte ve terapilerle etkili bir şekilde çözümlenebilmektedir.

Adenovirüs36 Virüsü

Adenovirüslerin farklı çeşitleri vardır. Bu virüs ishal, idrar yolu enfeksiyonu, nezle, göz iltihabı gibi rahatsızlıklara neden olabilir. Özellikle  bu virüsün Adenovirüs36 türüne kilolu kişilerde sıklıkla rastlanmış ve yapılan laboratuvar deneylerinde fare ve tavuklarda şişmanlığa neden olduğu anlaşılmıştır. Son araştırmalara göre Adenovirüs36’nın kök hücreleri etkileyerek yağ hücrelerine dönüştürdüğü de anlaşılmış durumdadır. Her ne kadar hijyenimize dikkat etsek de tamamen korunmak oldukça zordur, örnek olarak yeterince klorlanmamış yüzme havuzlarından bile bulaşabilir. Adenovirüsler, bakterilerin meydana getirdiği enfeksiyonlarla karıştırılabilir ve antibiyotik ile tedavi edilmeye yönelinebilir. Oysa antibiyotikler bakterilere etki eder, virüslere etki etmez.

Adenovirüs36’nın kan testi ile tespiti ve terapilerle çözümlenmesi için biorezonans yönteminden yararlanabilirsiniz.    

Kilo Vermeye Engel Diğer Etkenler

Kilo verememenin yukarıda sayılan konular dışında farklı sebepleri de olabilir. Bunları anlayabilmek için merkezimizde biorezonans kan testi yapılır ve çıkan sonuçlara göre kişiye özel hazırlanacak terapilere karar verilir. Alerjiler, ağır metaller, pek çok farklı bakteri mantar ve parazit grupları, çevresel faktörler gibi metabolizmanın sağlıklı çalışmasını engelleyen diğer konular da kilo verememeye sebep olabilir ve göz ardı edilmemelidir.

Kilo sorunlarına yönelik kan testi ve terapileriyle ilgili sorularınız için bize 0532 629 62 00 numaramızdan ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz.

(Cep telefonu kullanıcısı iseniz numaraya tıklayarak arama yapabilirsiniz).

Sevdiklerinizle birlikte biorezonanslı ve sağlıklı bir hayat dileriz.


İstanbul Biorezonans İletişim Sayfası için tıklayınız.

İstanbul Biorezonans Ana Sayfası için tıklayınız.

 

 


 

Yorumlar

(0 Yorum)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir