Gıda İntolerans Testi ve Gıda Terapisi

» Sağlıklı olduğunu düşünerek yediğiniz gıdalar sebebiyle bir çok rahatsızlık ve kilo problemi yaşıyor olabilirsiniz. 

» Gıda intolerans testi size zarar veren gıdaları tespit eder, merkezimizde bu test Alman biorezonans teknolojisiyle yapılmaktadır. 

» Diğer gıda testlerinden farklı olarak, testimiz geniş kapsamlıdır (diğer alerjenler dahil 6.400 maddeyi kapsar).

» Biorezonans terapileriyle gıda intoleransları giderilebilmektedir, terapilerden sonra bu gıdaları tekrar tüketmeye başlayabilirsiniz.

» Sağlıklı bir yaşam için, sizi İstanbul Biyofrekans'a davet ediyoruz.

Gıda intolerans testi ve gıda terapileriyle ilgili sorularınız için 0532 629 62 00 veya 0212 403 15 20 numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Gıda intoleransı nedir?

Günlük hayatımızda sürekli tükettiğimiz, yemekten zevk aldığımız ve sağlıklı olduğunu düşündüğümüz bir çok gıda vücudumuzda olumsuz etkiler yaratıyor olabilir.  

Örneğin çok sağlıklı olduğunu düşündüğümüz yumurta, inek sütü, buğday gibi gıdalar eğer vücudumuz tarafından sindirilemiyor ise, vücudumuz bu gıdaların içindeki proteinlere karşı tepki vermeye başlar. Bu olumsuz etki "gıda intoleransı" olarak adlandırılır ve vücutta kilo almaktan bir çok kronik rahatsızlığa kadar olumsuz etkilere yol açar. Size zarar veren gıdalar,  gıda intolerans testi ile kolayca tespit edilebilmektedir.

 

Gıda intoleransı nasıl oluşur?

gıda intolerans testi

Besinlerin vücudumuza ağız yoluyla alındığı andan itibaren sindirim başlamış olur. Kabaca ağız, mide ve bağırsaklar yoluyla sindirilecek besinler organ asitleri ve enzimler aracılığıyla hücrelerimizin kullanabileceği proteinlere kadar parçalanırlar. Besinlerdeki proteinler, bu ayrışma sırasında daha küçük parçalara yani aminoasitlere kadar bölünürler ve kana karışırlar.

Sindirim döngüsünde bir bozukluk olursa; vücudumuzda çeşitli enzimlerin olmayışı veya düzgün çalışmaması, bağırsak flora bozuklukları, asit salınımı bozuklukları gibi durumlarda besinlerin parçalanma ve kullanımında bozukluklar meydana gelir. Vücudumuz doğru parçalanamayan bu besinlere yabancı madde muamelesi yaparak savunma sistemini harekete geçirir ve vücutta yan etkiler belirmeye başlar.

 

Gıda intolerans testi içeriği

Merkezimizde hem gıda intolerans testi, hem de kişiye özel programlanmış gıda terapileri yapılabilmektedir. Testimiz ağırlıklı olarak Türkiye'de en çok tüketilen gıdaları kapsamaktadır ve Alman biorezonans yöntemiyle (diğer adıyla biyofrekans teknolojisi) yapılmaktadır.

→ SEBZELER  (ör. domates, mantar, soğan, maydanoz...)

→ MEYVELER  (ör. çilek, elma, incir, muz...)

→ ETLER  (ör. dana eti, kuzu eti, tavuk eti...)

→ BALIKLAR  (ör. palamut, ton balığı, somon...)

→ SÜT ÜRÜNLERİ  (ör. peynir, yoğurt, tereyağı, krema...)

→ YUMURTA VE ÜRÜNLERİ  (ör. yumurtanın beyazı, yumurtanın sarısı, krema...)

→ HUBUBATLAR  (ör. buğday, gluten, çavdar, mısır...)

→ KURU YEMİŞLER  (ör. yer fıstığı, susam, ceviz, fındık...)

→ BAHARATLAR  (ör. kekik, nane, zencefil, tarçın...)

→ İÇECEKLER  (ör. çay, kahve, kakao, alkol...)

DİĞER GIDALAR


Gıda intoleransı hangi rahatsızlıklara sebep olur?

gıda intoleransı ve gıda intolerans testiYıllardır tüketirken bir sorun yaşamadığımız gıdalar zamanla duyarlılık oluşturmaya başlayabilir. Bu şekilde gizlice gelişen besin intoleransları, zaman içerisinde birçok hastalığa neden olabilir. Kronik yorgunluk, halsizlik, gaz ve şişlik hissi, metabolizma yavaşlaması, kabızlık, ishal gibi durumlar sık olarak görülür. Kişinin aynı gıdayı düzenli tüketmesi durumunda irritabl bağırsak sendromu, cilt hastalıkları (egzema), kronik demir eksikliği, diyabet, astım, kilo verememe, şişmanlık, depresyon gibi birçok kronik hastalık da gelişmeye başlayabilir. Özellikle, kilo sorunu olan kişilerin de gıda intolerans testi yaptırmalarını önermekteyiz.

Bütün bu hastalıkların ve daha fazlasının ortak nedeni kronik enflamasyon olabilir. Uzmanlara göre, gıda intoleransı ile bazı sağlık sorunlarını arasında doğrudan ilişki vardır, ve yapılacak kan testi ile bu intoleransların ortaya çıkarılması gereklidir.

 


Gıda intolerans testi, biorezonans teknolojisi ile yapılmakta olup geniş kapsamlı kan testimizin bir bölümümü oluşturmaktadır. 

Gıda intolerans testi yaptırdığınızda geniş kapsamlı bir taramayı da (alerjiler, ağır metaller, virüs-bakteri-parazit-mantar grupları vs.) beraberinde yaptırmış olacaksınız.

Hem de gıda intolerans testi fiyatına!

Sağlığımızı sadece gıdaların tehdit etmediğini bu test sonucunda daha iyi göreceksiniz. Geniş kapsamlı kan testimizin içeriğiyle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayın. 


 

Biorezonans teknolojisi, gıda intoleransı için faydalı mıdır?

biorezonans testi

Biyofrekans (ya da bilinen adıyla biorezonans) Almanya’da geliştirilmiş bir teknoloji olmakla birlikte Avrupa ve Amerika’da 35 yıldır uygulanan, Türkiye’de ise geçmişi daha yeni olan bir terapi yöntemidir.

Nasıl çalıştığını ise şöyle açıklamaya çalışalım:

Dünyadaki canlı ve cansız tüm nesnelerin kendine özgü frekansları var, ve birer elektromanyetik alan oluşturuyorlar. Süt, yumurta, peynir, buğday gibi besinlerin de kendilerine özgü frekansları var, ve bu gıdalara karşı intoleransı olan kişilerin vücuduna girdiklerinde metabolizmanın titreşim ahengini bozuyorlar.  Bu da çeşitli hastalıklara neden oluyor. Biorezonans ise, bu besinlerin vücuttaki düzeni bozan frekansını düzenlemeyi hedefleyen bir teknik. Biorezonans terapileri sonrasında hücrelerin bilgi alışverişi eski düzenli haline kavuşuyor ve hastalıklara sebep olan bu yabancı frekanslar bedenimizden atılmış oluyor. Biorezonans terapilerinin başka bir avantajı ise yaş sınırının olmaması; hatta çocuklardaki etkisinin daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

Nüfusun %45-%50'sinde mevcut olan gıda intoleransı, pek çok rahatsızlığın temelinde yer almaktadır. Merkezimizde gıda intolerans testi yaptırmaya karar verdiğinizde aynı zamanda geniş kapsamlı bir kan taramasını da beraber yaptırmış olacaksınız. 

Merkezimizde yapılmakta olan gıda intolerans testi ve gıda terapileri ile ilgili sorularınız için ve randevu almak için bize 0532 629 62 00 veya 0212 403 15 20 numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

(Cep telefonu kullanıcısı iseniz numaraya tıklayarak arama yapabilirsiniz).

Sağlıklı günler dileriz.


 


2018-05-14T22:28:35+00:00

2 Comments

  1. Seray 1 Mart 2018 at 14:52 - Reply

    Merhaba, gıda intolerans testi fiyatınız nedir?

    • İstanbul Biyofrekans 2 Mart 2018 at 10:40 - Reply

      Seray Hanım merhaba, İstanbul Biyofrekans olarak hem gıda intolerans testi hem de intolerans terapileriyle ilgili size bilgi vermek isteriz. Bize 0212 403 15 20 numaramızdan ulaşmanızı rica ederiz. İlginiz için teşekkürler.

Leave A Comment